GROWING UP IN SCIENCE

cogist_guis_1_-_tilbe_göksun-02.png

GROWING UP IN SCIENCE #1
Tilbe Göksun (PhD)

21 Eylül 2020, Pazartesi, 18:00 Zoom Room

GUIS'in ilkinde, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Tilbe Göksun hocamızı ağırladık. Etkinliğin başında kendi akademik serüveninde karşılaştığı sorunlardan ve bu sorunları nasıl aştığından bahseden hocamızın ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Daha spesifik soruların sorulduğu ve detaylara inilen uzun bir soru-cevap bölümünüyle ilk GUIS sona erdi. Öncelikle davetimizi kabul eden ve tüm samimiyetiyle kendi serüveninden bahseden Tilbe Göksun hocamıza ve etkinliği dinleyen, sorularıyla katkıda bulunan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Etkinliğin kaydına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tilbe Göksun - Youtube

guis-2.jpg

GROWING UP IN SCIENCE #2
Burcu Ayşen Ürgen (PhD)

27 Kasım 2020, Cuma, 18:00 Zoom Room

İkinci GUIS'te Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden Burcu Ayşen Ürgen hocamızı ağırladık. Hocamızın, tüm akademik serüveninde karşılaştığı sorunları numaralandırarak slayt eşliğinde anlattığı sunumundan sonra soru-cevap bölümüne geçildi. Yaşadıklarına dair daha detaylı anlatımların gerçekleştiği soru-cevap bölümüyle ikinci GUIS sona erdi. Öncelikle davetimizi kabul eden ve tüm samimiyetiyle kendi serüveninden bahseden Burcu Ayşen Ürgen hocamıza ve etkinliği dinleyen, sorularıyla katkıda bulunan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Etkinliğin kaydına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Burcu Ayşen Ürgen - Youtube

Et4GsGzWYAEZu8E.jpg

GROWING UP IN SCIENCE #3
Burcu Ayşen Ürgen (PhD)

26 Şubat 2021, Cuma, 18:00 Zoom Room

Üçüncü GUIS'te Radboud Üniversitesi ve Max Planck Psikodilbilim Enstitüsü'nden Aslı Özyürek hocamız bizlerleydi. Kendisinin akademik yolculuğunu, Avrupa-Amerika akademisinde insanların iş-hayat dengesine bakışlarındaki farkı, akademideki ksenofobi ve kadın ayrıştırıclığını konuştuk. Ardından gerçekleşen ufak bir soru-cevap ve sohbet kısmının ardından kendisine üçüncü GUIS sona erdi. Hem Aslı hocamıza, hem de katılan herkese teşekkür ederiz!

Screenshot_20210422-154234_2.png

GROWING UP IN SCIENCE #4
Sami Gülgöz (PhD)

19 Nisan 2021, Pazartesi, 18:00 Zoom Room

GUIS'in dördüncü bölümünde Koç Üniversitesi öğretim üyesi ve Uygulamalı Bellek Araştırmaları Laboratuvarının yürütücüsü Sami Gülgöz hocamızla birlikteydik. Kendisiyle akademik öyküsü ve bu bağlamda karşılaştığı zorluklar üzerine konuştuk. Devamında gerçekleşen soru-cevap bölümüyle birlikte sohbetimizi tamamladık. Öncelikle Sami hocamıza, ardından etkinliğe katılan herkese teşekkür ederiz!