top of page

EKIBIMIZ

Koordinasyon Ekibi

ppcogist.jpg

Yunus Şahin

CogIST Koordinasyon

Eşkurucu, Koordinatör

ibrahimethemdeveci.png

İbrahim Ethem Deveci

CogIST Koordinasyon

Koordinatör

Samet Kaya.jpg

İstanbul Üniversitesi Dilbilim bölümünden mezun, Boğaziçi Üniversitesi bilişsel bilim yüksek lisans programı öğrencisi. Lisenin son senesinden beri bilişsel bilimle şu veya bu açıdan ilgilenmeye çalışıyor. Son birkaç senedir asıl ilgi alanını bilişsel bilim felsefesi, daha spesifik olarak ise bilişsel bilimin meta-teorisi, bilişsel bilimde teori değerlendirme ve açıklamanın doğası gibi konular teşkil ediyor. Edebiyat ve hard sci-fi sevdalısı.

Koordinasyon Ekibi

ppcogist.jpg

Yunus Şahin

CogIST Koordinasyon

Eşkurucu, Koordinatör, Görsel Tasarımcı

İstanbul Üniversitesi Dilbilim bölümünden mezun, Boğaziçi Üniversitesi bilişsel bilim yüksek lisans programı öğrencisi. Lisenin son senesinden beri bilişsel bilimle şu veya bu açıdan ilgilenmeye çalışıyor. Son birkaç senedir asıl ilgi alanını bilişsel bilim felsefesi, daha spesifik olarak ise bilişsel bilimin meta-teorisi, bilişsel bilimde teori değerlendirme ve açıklamanın doğası gibi konular teşkil ediyor. Edebiyat ve hard sci-fi sevdalısı.

IMG-20220730-WA0009.jpg

İbrahim Ethem Deveci

CogIST Koordinasyon

Koordinatör

Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu ve ODTÜ Bilişsel Bilim yüksek lisans öğrencisi. Tezi sanal gerçeklik ve doğal dil işleme gibi konuları içermekle birlikte ilgi alanları arasında bilişsel bilim felsefesi, eylem felsefesi ve matematik felsefesi yer alıyor. Aikido’da siyah kuşak. Bir gün vakit bulabilirse Tavuklar Firarda’nın (2000) neden gelmiş geçmiş en iyi film olduğuna dair bir yazı yazacak.

Samet Kaya.jpg

Samet Kaya

CogIST Koordinasyon

Haberleşme Sorumlusu

Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans 3.sınıf öğrencisi. Ağırlıklı olarak bilişsel psikoloji ve kısmen de bilişsel sinirbilim ile ilgileniyor. İnsanlarda bellek, üstbellek ve üstbiliş konularına merak duyuyor olup bu konular üzerine araştırma yürütmektedir. Yeni yemekler denemek en büyük hobisidir.

Organizasyon Ekibi

Mert Can.jpg

Mert Can

CogIST Koordinasyon

Organizasyon Ekip Sorumlusu

Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık lisansı mezunu, TU Kaiserslautern Bilişsel Bilim yüksek lisans öğrencisi. Görsel algı ve sinirbilim odaklı psikofizik ve EEG yöntemleriyle çalışıyor. Uzun mesafe koşucusu, dağ bisikletçisi ve kendini adamış iyi bir müzik dinleyicisi.

neslihanturan.png

Neslihan Turan

CogIST Organizasyon 

Kognitif Vikimaraton Sorumlusu

Bilişsel bilimler meraklısı, feminist, vikipedist, bilgisayar mühendisi, fotoğraf çeker, kedi sever, şu anda bir özgür yazılımın geliştiricilerinden biridir. Bilginin özgür ve herkesçe erişilebilir olması gerektiğine inanır.
neslihan {güzela} oyd.org.tr

ongun.jpg

Ongun Kılıç

CogIST Organizasyon

Cognitive Webinar Sorumlusu

Koç Üniversitesi Felsefe ve Psikoloji dördüncü sınıf öğrencisidir. Zihin felsefesi, metafizik ve yapay zeka etiği üzerine yoğunlaşıyor. Şu anda zihinsel süreçler, zihinsel olaylar ve zihinsel durumlar arasındaki olası metafizik farklar üzerine düşünüyor. Bunların dışında video oyunları ve sinema üzerine vakit harcamayı sever.

ekinsu.jpeg

Ekinsu Özkazanç

CogIST Organizasyon
Haberleşme Sorumlusu

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi mezunu, ODTÜ Bilişsel Bilimler’de yüksek lisans öğrencisi. Bilgisayar ortamlı iletişim, jest çalışmaları, uzam algısı, formal anlambilim gibi birtakım alanlar arasında dolaşıyor. Bazen editör/çevirmen, bazen İngilizce öğretmeni.

deniz gülyurt.jpg

Deniz Gülyurt

CogIST Organizasyon

GUIS Sorumlusu

Koç Üniversitesinde psikoloji ve moleküler biyoloji okuyorum. Bu iki bölümü de bilişsel sinirbilim ve nörofarmakolojiye büyük bir ilgi duyduğum için okuyorum. Şuanda Koç Üniversitesinde bir sosyal bilişsel sinirbilim laboratuvarında (SoMi Lab) çalışıyorum ve farklı araştırma projelerinde asistanlık yapıyorum. Bu alanlarda kariyer hedefleyen bir öğrenci olarak CogIST ekibinin parçası olmak benim için çok değerli. Tabi bir yandan köpek eğitmeni olma planlarımı da ihmal etmiyorum :)

photo1682639387 (2).jpeg

Nevzat Ersoy

CogIST Organizasyon

Açık Kognisyon İstanbul Sorumlusu

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun, şu an yine aynı bölümde bilim yüksek lisans programı öğrencisi ve araştırma görevlisi. Felsefe ve daha çok psikolojiye çocukluğundan beri meraklı, üniversiteye girdiğinden beri de bu bölümlerin derslerine kaçak giriyor düzenlice. Kendi alanı teorik bilgisayar bilimi, onun içindeki karmaşıklık kuramı. Senelerdir soyut makinelerle uğraşıyor ve bu “karmaşıklık” konseptini kurcalamanın bilincin ne olduğu sorusuna ışık tutacağına inanıyor. 

photo1682546342.jpeg

İlknur Eliş

CogIST Organizasyon

Okuma Kulübü İstanbul Sorumlusu

photo1682639387 (9).jpeg

Begüm Yılmaz

photo1682639387 (1).jpeg

Cihan Başoğlu

CogIST Organizasyon

Akademi Kognisyon İstanbul

Sorumlusu

CogIST Organizasyon

Akademi Kognisyon Ankara

Sorumlusu

İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunu. Bir yayınevinin nörofelsefe dizisinde tercümanlık yapıyor. Felsefe yüksek lisans ögrencisi ve bilişsel bilim aşığı. İlgilendigi alanlar, 4E cognition, zihin felsefesi, yapay zeka felsefesi, algı kuramları.

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun, Koç Üniversitesi Bilişsel Psikoloji yüksek lisans programında öğrenimine devam ediyor. Araştırmalarını Koç Üniversitesi Sosyal Zihinler Laboratuvarı ve Dil ve Biliş Laboratuvarlarında sürdüren Begüm, üst bilişsel süreçlerin dil ve biliş üzerindeki etkilerini araştırıyor.

İstanbul Üniversitesi Dilbilim bölümünden mezun oldu ve Ankara Üniversitesi'nde dilbilim yüksek lisansı yaptı. Şu anda da Ankara Üniversitesi Dilbilim doktora ve aynı zamanda ODTÜ Bilişsel Bilimler yüksek lisans öğrencisi. Lisanstan bu yana doğal dilde teorik sözdizim ve anlambilim çalışıyor. Her fırsatta zihin felsefesi, dil-düşünce-beyin çalışmaları ve gramer teorileri hakkında atıp tutuyor, insanları darlıyor. Hala bir gün rockstar olacağını düşünüyor. 

image.png

Berker Basmacı

CogIST Organizasyon

Özel Etkinlik Sorumlusu

The New School for Social Research’de Felsefe bölümü doktor adayı. Kant ve Hegel metinlerinden ilham alarak estetik tecrübenin şekillendirdiği bir mantık fikri üzerinde çalışıyor. Ankara’da Hegel üzerine tez yazıyor, bilim ve sanat tarihi ve felsefesi üzerine dersler veriyor. Zihinsel meselelerin matematiksel betimlemelerle karşılanmasının imkansız olduğunu, bedensel, ekolojik, fenomenolojik ve tarihsel boyutların da bilimsel bir zihin tasavvuru için şart olduğunu, ve felsefenin de bu birbirlerine indirgenemez bilişsel boyutlar arasındaki karmaşayı çözümleyerek zihinbilime katkı sağlayabileceğini düşünüyor. Sinefil, şiirsever.

Medya Ekibi

photo1682639387 (4).jpeg

İlkay Arı

CogIST Medya

Medya Ekip Sorumlusu

-5834500101823903838_121.jpg

Utku Fuat Dailli 

CogIST Medya

YouTube Sorumlusu

isilsanusoglu.jpeg

Işıl Sanusoğlu

CogIST Medya

CogIST Board Sorumlusu

unnamed.jpg

Didar Akın

CogIST Medya

Görsel Tasarımcı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Video oyunları ve dijital medya alanlarında çalıştıktan sonra, uzun süre ara verdiği akademik çalışmalara Yeditepe Üniversitesi Bilişsel Bilim yüksek lisans programında devam ediyor. Kendilik, duygu ve faillik teorilerinin bedensel ve sosyal biliş anlayışımıza nasıl katkıda bulunduğunu araştırmanın yanı sıra, bu kavramların hem insan hem de yapay zeka bağlamındaki ilişkilerini keşfetmeye ilgi duyuyor. 

Ankara Üniversitesi DTCF Psikoloji ve Felsefe bölümlerinde anadal, Dilbilimi bölümünde yandal öğrencisi olarak öğrenim hayatını sürdürmektedir. Bilişsel bilimlere, davranışsal ekolojiye ve bilim tarihine ilgi duymaktadır. Akademik hayatı dışında gitar çalmaktan hoşlanır.

Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji anadalı ve Bilgisayar Mühendisliği yandalı 2020 mezunu. Bahçeşehir Üniversitesi beyin ve biliş araştırmaları laboratuvarında öğrenci araştırma asistanlığı, İTÜAIRLAB’de araştırma asistanlığı ve University of British Columbia Visual Cognition Lab’de araştırma asistanlığı görevlerinde bulundu. Bilişsel nörobilim ve bilişsel bilimler ile ilgileniyor.

Didar, Bilkent Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Bölümü'nden 2021 yılında mezun oldu. Disiplinler arası araştırma faaliyetleri, atölye çalışmaları ve yarışmalarda yer aldı. Farklı ölçeklerde mimari tasarım ve uygulama konusunda mesleki deneyim kazandı. Araştırma alanları özellikle mimarlık teorisi ve eleştirisi, mimarlık tarihi, sanat tarihi ve görselleştirme üzerine odaklanmaktadır. İnsan zihninin hayal gücüne ve mimarlığın aşkın yönüne hayran kalan Didar, kökleri entelektüel, bilişsel ve ontolojik araştırmalara dayanan yeni ve farklı bir deneyimin peşinde. Calvino'nun bir keresinde dediği gibi, 'arzular zaten anılardır', bu nedenle geleceğe dair anılarından birinde, akademiye ve çağdaş sanata katkıda bulunabilen, kendini adamış bir sanatçı ve mimardır.

unnamed.jpg
photo1682546331.jpeg

Kaan Hamurcu

CogIST Medya

Instagram/LinkedIn Sorumlusu

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisi. Beynin bilişsel işlevlerini anlamayı hedeflediği kadar bilinci analitik olarak çözmek ve bu yolla insanlığa keyif aldığı konularda katkıda bulunmak istiyor. Uzmanlaşmak istediği alanlar arasında makine öğrenimi ve derin öğrenme öne çıkıyor. Spor yapmayı ve müsabakaları izlemeyi çok seviyor. Tarih ve antropoloji sohbetleri saatler sürebilir.

WhatsApp Image 2020-12-04 at 21.23.23.jpeg

Neslihan Çalışkan

CogIST Medya

Twitter Sorumlusu

Güney Florida Üniversitesi’nde Psikoloji anadalıyla beraber dilbilimi yandalı yapmaktadır. Aynı zamanda insanlardaki göz haraketlerini ve beyin dalgalarını EEG ile inceleyen bir psikolinguistik laboratuvarında çalışmaktadır. Hedeflerinden biri akademisyen olup psikolinguistiğe olan sevdasını kendi öğrencilerine aşılamaktır. Boş zamanlarında antik çağ eserlerini okumayı, amatörce resim yapmayı ve genel olarak yazmayı sever.

photo1682639387 (3).jpeg

Sude Şahin

CogIST Medya

Website Sorumlusu

Sude, Anadolu Üniversitesi 3. sınıf İktisat öğrencisi. Davranışcı ekonomi, zihin felsefesi ve bilişsel sinirbilim ile ilgileniyor. Uzmanlaşmak istediği alanlar arasında 'bilinç' ve 'algı' var. Şimdi de Hentbol takımlarının profesyonel fotoğrafçılığını yapıyor ve hentbolu yakından takip ediyor. Kemandan sonra da bağlama öğrenmeye başlayarak yaşamı anlamlı kılmaya çalışıyor.

photo1682639387 (5).jpeg

Elif Taştekin

CogIST Medya

Görsel Tasarımcı

Lisansını ODTÜ iktisat bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını yine ODTÜ Bilişsel Bilimler bölümünde yaptı. Boş zamanlarında algıyı algılamaya çalışmak gibi döngülere girmekten, farklı hareket disiplinleri öğrenmekten ve görsel sanatlarla ilgilenmekten hoşlanıyor. Şu an içerik üreticisi olarak çalışırken bir yandan da sanat alanında kariyer hedeflerini belirlemeye çalışıyor. CogIST ekibine görsel iletişim alanında destek veriyor. 

photo1682639387 (6).jpeg

Ebru Bayramoğlu

CogIST Medya

Görsel Tasarımcı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji bölümü son sınıf öğrencisi.  Lisans hayatı boyunca bilişsel bilimlerden kopamayan ve kendini bu alanda çok daha fazla geliştirmeyi amaçlayan biri. Akademik hayatını gelişim psikolojisi üzerinden devam ettirmeyi amaçlamasının yanında özellikle sosyal biliş ve bilişsel gelişim üzerine okumalar yapmaktan keyif almakta. Ek olarak kendisini resim ve grafik tasarım alanlarında geliştirmeye çalışmakta ve durmaksızın vizyondaki filmleri takip etmekte. 

photo1684284168 (1).jpeg

Duygu Buğa

CogIST Medya

CogIST Board Sorumlusu

photo1682639387 (7).jpeg

Zeynep Sülün

CogIST Medya

Görsel Tasarımcı

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim bölümünde tamamladı. Şu anda Koç Üniversitesi Bilişsel Psikoloji programında yüksek lisans öğrencisi. Tez çalışmalarına uygulamalı bellek araştırmaları laboratuvarında devam ediyor. İstemsiz otobiyografik hatırlama, spontane düşünce ve zihin gezintisi ile ilgileniyor. Bu araştırmalarıyla bilinç ve bilincin evrimine dair anlayışımızı genişletmeyi hedefliyor. Akademi dışında ise tığ işiyle uğraşmayı, resim çizmeyi, köpeğiyle vakit geçirmeyi ve yoga yapmayı seviyor. Bir bilimkurgu ve korku tutkunu olarak bol bol roman ve çizgi roman okuyor. 

IMG_20210531_005922_354_2.jpg

Irmak Çankaya

CogIST Medya

CogIST Wiser Sorumlusu

photo1682639387 (8).jpeg

Emrecan Çelik

CogIST Medya

Abonelik Sorumlusu

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği anadalı, Psikoloji yandalı ve doğal dil işlemeye olan ilgisini birleştirmiş bir alan arayışındayken bilişsel bilimle tanışmış bir mühendis. Boğaziçi Bilişsel Bilim yüksek lisans öğrencisi. Endüstride aradığını bulamadığından akademiden ayrı düşmeme dileğiyle çalışmalarına devam ediyor. Olur da düşerse marangoz olmayı planlıyor. Sanatın her formuna aşık, üretebilenleri imrenerek izliyor. 

photo1685210921.jpeg

Anıl Öğdül

CogIST Medya

CogIST Youtube Sorumlusu

photo1682639387 (4).jpeg

Rojda Özcan

CogIST Medya

Pazartesi Gönderileri Sorumlusu

ODTÜ Psikoloji ve Felsefe çift anadal mezunu. 2022’de ODTÜ Bilişsel Bilimler’de yüksek lisansını tamamlamıştır ve şimdi aynı bölümde doktora öğrencisi ve Araştırma Görevlisidir. İlgi alanlarını hesaplamalı anlambilim, düşünce dili, bileşimsellik, kavram ve bilgi temsili, dil edinimi, sözdizim-anlambilim arayüzü, hibrit yapay zeka modelleri, kategori teorisi ve bilişsel bilim ve bilgisayar bilimi felsefesi oluşturmaktadır. Bir Rönesans insanı olmayı hedeflemektedir ve klinik psikoloji, piyano/keman çalmak, hip-hop dansı, DSLR fotoğrafçılık, şiir ve akla gelmeyen daha nice ilgi alanının peşinden gidecek vakti bulmayı ümit etmektedir. 

photo1685909737.jpeg

Tuğba Ünzile Öztekin

CogIST Medya

CogIST Twitter Sorumlusu

İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği lisans, Trento Üniversitesi Bilişsel Bilimler yüksek lisans bölümlerinden mezun. İki ve/veya çok dilliliğin bilişsel sinirbilimi üzerine çalışıyor. Aynı zamanda İngilizce ve Türkçeyi ikinci/yabancı dil olarak öğretiyor. Dil-duygu-bilişsel kontrol konularında çalışmalar yürütüyor. Fazla bağımsız bir araştırmacı, hayvansever ve köpek delisi, çok amatör bir bilim kurgu hikayecisi.

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olan Irmak, lisans döneminde Psikoloji Bölümü Vision Laboratuvarında yer aldı ve bitirme tezini felsefe bölümünde "bilinç" üzerine yazdı. Araştırmayı en sevdiği konular müzik bilişi, mindfulness, yapay zeka&biyoetik olduğu gibi bu alanlardan birinde master yapmaya hazırlanıyor. Küçük yaşlardan beri müzikle ilgileniyor ve bir yoga eğitmeni adayı.

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü mezunu, ODTÜ Bilişsel Bilimler'de yüksek lisans öğrencisi. Bu aralar formel anlambilimüzerine çalışıyor. Zaman bulunca nöroetik, transhümanizm ve bitki bilişi hakkında okumayı seviyor. Daha da zaman bulursa kendine
gitar çalıyor

Bahçeşehir Üniversitesi 2. Sınıf Psikoloji öğrencisi. Romantik ilişkilerde affedicilik ve cinsiyet üzerine çalışıyor ve bilişsel gelişime ilgi duyuyor. Boş zamanlarında suluboya yapmak, çello çalmak ve yemek yapmaktan hoşlanır. İlerleyen zamanlarda affedicilik ve cinsiyet tarafındaki çalışmalarını genişletmek istiyor, yeni diller öğrenmeyi ve bol bol seyahat etmeyi umuyor.

photo1685909746.jpeg

Melissa Altın

CogIST Medya

CogIST Görsel Tasarımcı

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinde 3.sınıf lisans öğrencisidir. Pozitif psikoloji alanında yandal öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Bilişsel ve evrimsel psikoloji alanlarına ilgi duymaktadır. Çizime büyük bir ilgi duymanın yanı sıra dijital resim konusunda da kendini geliştirmeye çalışmaktadır.

Yayın Ekibi

photo1685102237.jpeg

Helin Erden

CogIST Yayın

Baş Editör

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Şu anda University of Amsterdam’da Beyin ve Bilişsel Bilimler alanında yüksek lisans yapıyor. Ana ilgi alanı psikodilbilim.

İrem Çelik.jpg

İrem Çelik

CogIST Yayın

Haberleşme ve Medium Sorumlusu

Boğaziçi Üniversitesi Temel Eğitim Bölümü’nden mezun oldu. Temel Eğitim’le başlayan akademik hayatının bir sonraki aşamasının Bilişsel Bilimlerde olduğuna inanıyor ve akademik bir kariyer hedefliyor. Psikodilbilim başta olmak üzere bilişsel bilimin birçok farklı alanında bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

egekingir.jpeg

Ege Kingir

CogIST Yayın

Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu ve şu anda Georg-August Üniversitesi/Uluslararası Max Planck Araştırma Enstitüsünde Nörobilim yüksek lisans öğrencisi. Bilincin ve kişiye özgü deneyimlerin gerçeklenişini bilimsel metotlarla inceleyebilmek için bilişsel bilimin farklı alt dallarında kendini geliştirmeyi ve gelecekte bu araştırmalara katkı sunabilmeyi hedefliyor.

ongun.jpg

Ongun Kılıç

CogIST Yayın

Çevirmen

Koç Üniversitesi Felsefe ve Psikoloji dördüncü sınıf öğrencisidir. Zihin felsefesi, metafizik ve yapay zeka etiği üzerine yoğunlaşıyor. Şu anda zihinsel süreçler, zihinsel olaylar ve zihinsel durumlar arasındaki olası metafizik farklar üzerine düşünüyor. Bunların dışında video oyunları ve sinema üzerine vakit harcamayı sever.

WhatsApp Image 2020-12-04 at 21.23.23.jpeg

Neslihan Çalışkan

CogIST Yayın

Editör

photo1682546331.jpeg

Kaan Hamurcu

CogIST Yayın

Editör, Çevirmen

Güney Florida Üniversitesi’nde Psikoloji anadalıyla beraber dilbilimi yandalı yapmaktadır. Aynı zamanda insanlardaki göz haraketlerini ve beyin dalgalarını EEG ile inceleyen bir psikolinguistik laboratuvarında çalışmaktadır. Hedeflerinden biri akademisyen olup psikolinguistiğe olan sevdasını kendi öğrencilerine aşılamaktır. Boş zamanlarında antik çağ eserlerini okumayı, amatörce resim yapmayı ve genel olarak yazmayı sever.

Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisi. Beynin bilişsel işlevlerini anlamayı hedeflediği kadar bilinci analitik olarak çözmek ve bu yolla insanlığa keyif aldığı konularda katkıda bulunmak istiyor. Uzmanlaşmak istediği alanlar arasında makine öğrenimi ve derin öğrenme öne çıkıyor. Spor yapmayı ve müsabakaları izlemeyi çok seviyor. Tarih ve antropoloji sohbetleri saatler sürebilir.

Aysu Nur Koç.jpg

Aysu Koç

CogIST Yayın

Çevirmen

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Psikoloji derecesi ve Tarih yandalı ile mezun oldu. Lisans sırasında bilişe ilgisini keşfederek ODTÜ Dikkat ve Bellek laboratuvarına katıldı, bu ilgi sonradan bilişsel nörobilime odaklandı. Şimdi Bilkent Üniversitesi Nörobilim programında eğitimine devam ediyor, mekansal etmenlerin insan bilişi, özellikle duygu durumları üzerine etkilerini çalışıyor. Beyin görüntüleme tekniklerinde ve deneysel programlamada kendini geliştirtirmek istiyor. Çizim yapmayı, progresif müziği ve kedileri sever.

photo1684255920.jpeg

Begüm Öztürk

CogIST Yayın

Editör

Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümü lisans öğrencisi. Klinik psikolog olma hayali ile üniversiteye girmiş fakat sonradan bilişsel bilime olan ilgisini keşfetmiştir. Lisanstan sonra bilişsel psikoloji ve sinirbilim alanları üzerine çalışmak istiyor. Özellikle bellek, algı ve beyin plastisitesi üzerine okumayı ve yazmayı sever. Buket Uzuner’in romanlarını okumak ve karakalem çalışmak en sevdiği hobileri.

Sinem Gençtürk.jpg

Sinem Gençtürk

CogIST Yayın

Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü son sınıf öğrencisi. Bilime sanatsal, sanata bilimsel yaklaşmaktan keyif alıyor. Odak noktalarını bilim alanında sinirbilim, sanat alanında ise koroculuk ve fotoğrafçılık oluşturuyor.

photo5931297652379596437.jpg

Faruk Yalçın

zeynepkabadere.png

Zeynep Kabadere

photo5798899306885920879.jpg

Hesna Yılmaz

CogIST Yayın

Çevirmen

CogIST Yayın    

Fikirler Yaşamla Dolayımlıdır Sorumlusu 

CogIST Yayın

Çevirmen

Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu ve Sabancı Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisans öğrencisi. Empati, schadenfreude ve ahlaki ikiyüzlülük gibi sosyal biliş konularıyla ve bunların evrimiyle yakından ilgilenir. Bazen yapay zeka ve davranışsal biyoloji konularıyla ilgili merakını giderebilmek için bilgisayar mühendisliği ve biyoloji okumayı düşünür, fakat John von Neumann olmadığını hatırlayınca işine döner. Boş zamanlarını ise nörobilimcileri açıklama boşluğu üzerinden darlayarak ve “let’s play” videoları izleyerek geçirmekten hoşlanır.

ODTÜ Felsefe Bölümü lisans son sınıf öğrencisi. Zihin felsefesi, bilişsel bilimler ve bilim felsefesi özel ilgi alanları. Okunması zor, karışık felsefe metinlerini çözmeyi sever. Felsefeyi insanlarla paylaşmak ve anlaşılabilir kılmak en büyük hedefidir.

Boğaziçi Üniversitesi'nde 3. sınıf Psikoloji öğrencisi, insanla ilgili her konuya meraklı, özellikle dilbilim, felsefe, ve elbette bilişsel bilim. Vücudumuz ve çevremizin bilişi nasıl şekillendirdiğini merak ediyor. Sanat ve hareket terapileriyle ilgileniyor. Boş zamanlarında dans etmeyi ve ellerini kullanmayı seviyor (resim, yemek, dikiş). İleride ne yapacağını bilemese de insanlara bir şeyler vermek istediğinden emin.

photo1682546342.jpeg

İlknur Eliş

CogIST Yayın

Editör, Çevirmen

İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunu. Bir yayınevinin nörofelsefe dizisinde tercümanlık yapıyor. Felsefe yüksek lisans ögrencisi ve bilişsel bilim aşığı. İlgilendigi alanlar, 4E cognition, zihin felsefesi, yapay zeka felsefesi, algı kuramları.

photo_5814392366319123074_y.jpg

Feyzanur Polat

CogIST  Yayın

Yazar

Marmara Üniversitesi Psikoloji son sınıf öğrencisi. Nöropsikoloji veya bilişsel nörobilim alanında yüksek lisans yapmayı hedeflemekte. Bellek, bilişsel ve zihinsel gelişim, beyin-zihin dualizmi ve özellikle nörobilim ile ilgili konulara yönelmekte. Bunların yanı sıra, piyona çalmayı, yeni diller öğrenmeyi ve edebi okumalar yapmayı çok sever.

photo_5836814827203443701_y.jpg

Hasan Deniz Baran

CogIST Yayın

Çevirmen

Lisansını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Sosyal biliş, zihin kuramı, empati ve duygular gibi konular özel odak noktaları. Kendisi son derece iştahlı, konu fark etmeksizin ilgisini çeken her şeyi öğrenmeyi ve anlatmayı seven bir bilim oburu. Oyunlara ve hayali evrenlere biraz fazla meraklı.

photo1684289120.jpeg

Rabia Kurşun

CogIST  Yayın

Yazar

Istanbul üniversitesi psikoloji son sınıf öğrencisi, bilişsel nöropsikoloji ve biliṣ ile ilgileniyor. İnsan zihninin iṣleyiṣini, bu karmaşık iṣleyiṣin içindeki düzeni merak ediyor. Bu alanlarda çalıṣmalar yapan bir araṣtırmacı olmayı istiyor. Kahve içmeyi, resim çizmeyi, analog fotoğrafçılığı ve The Last Airbender serisini seviyor.

photo5931297652379596437.jpg
photo1685102171.jpeg

Deniz Ekin Yavaş

CogIST  Yayın

Yazar

Lisansını İstanbul Üniversitesi’nde ve yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Dilbilim alanında yaptı. Şu anda Heinrich-Heine Üniversitesi’nde Hesaplamalı Dilbilim alanında doktora öğrencisi ve aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalışıyor. Araştırmalarında zihinsel sözlükçenin yapılanışı ve sözlükçenin diğer dilsel düzeylerle ilişkisine yoğunlaşıyor. Çalışmalarının odağında büyük dil modelleri var. Bu modellerin dile ilişkin bilgilerini ortaya çıkarmaya ve bu modeller aracılığıyla dilbilimsel soruları yanıtlamaya çalışıyor.

Eski Ekip Arkadaşlarımız

Mehmet Soyer

Furkan Avcı

Muharrem Ayar

Merve Balık

Asude F. Eraçıkbaş

Yunus Emre Karaman

Berkay Havuk

Ayşe Nur Genç

Cem Taylan Aşık

Maya Öz

Beyza Gülzehra Ekinci

Elif Akyel

Mehmet Ali Sevim

Oya Tuğcu Özağaç

Berke Kabasakal

Hatice Toy

Ege Su Gülseven

Barış Sunalı

Deniz Tokgöz

İmge Saltık

Aylin Gündoğdu

Zeynep Oğuzman

Hatice Aksoy

Sena Çoban

CogIST Koordinasyon, Sosyal Medya Sorumlusu, 2019 Kasım -2021 Mart

CogIST Koordinasyon, CogIST Board Sorumlusu, 2019 Aralık -2021 Temmuz

CogIST Koordinasyon, Kurucu, Haberleşme Sorumlusu, 2019 Ağustos - 2021 Ağustos

CogIST Koordinasyon, Organizasyon Sorumlusu, Eylül 2020 - Ağustos 2022

CogIST Yayın, Çevirmen, Aralık 2020 - Ağustos 2021

CogIST Yayın, Çevirmen, Editör, Haziran 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın, Çevirmen, Mayıs 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın ve Medya, Çevirmen, Web Sitesi sorumlusu Haziran 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın, Çevirmen, Temmuz 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın, Çevirmen, Ağustos 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın, Çevirmen, Aralık 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın, Çevirmen, Kasım 2020 - Eylül 2021

CogIST Yayın, Editör, Kasım 2020 - Ekim 2021

CogIST Yayın, Editör, Eylül 2021 - Ocak 2022

CogIST Yayın, Editör, Eylül 2021 - Haziran 2022

CogIST Yayın, Çevirmen, Şubat 2022 - Haziran 2022

CogIST Yayın, Çevirmen, Editör, Eylül 2021 - Eylül 2022

CogIST Yayın, Çevirmen, Aralık 2021 - Ekim 2022

CogIST Yayın, Çevirmen, Editör Kasım 2021 - Aralık 2022

CogIST Yayın, Çevirmen, Ağustos 2020 - Ocak 2023

CogIST Yayın, Çevirmen, Ekim 2021 - Aralık 2022

CogIST Organizasyon, Akademi Kognisyon Sorumlusu,  Kasım 2021 - Şubat 2023

CogIST Medya, Görsel Tasarımcı, Şubat 2022 - Şubat 2023

CogIST Yayın, Çevirmen,  Şubat 2022 -Mart 2023

bottom of page