COGNITIVE WEBINAR

cogweb1.jpg

COGNITIVE WEBINAR #1

Konrad Kording (PhD)

4 Ocak 2021, Pazartesi, 20:00 (GMT +3) Zoom Room

Cognitive Webinar serimizin ilk etkinliğinde Pensilvanya Üniversitesi'nden Konrad Kording (PhD)'i ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz! Dr. Kording'in "Reverse Engineering Behavior and Brains" başlıklı konuşmasıyla başlayan etkinliğimiz, soru-cevap bölümüyle sona erdi. Öncelikle sunumu dolayısıyla Dr. Kording'e ve sunumu dinleyen, katkıda bulunan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Etkinliğin kaydına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Konrad Kording - Youtube

photo5929530642704479990.jpg

COGNITIVE WEBINAR #2
Maria Chait (PhD)

28 Eylül 2021, Salı, 18:00 (GMT +3) Zoom Room

Cognitive Webinar'ın ikincisinde University College London'dan Maria Chait (PhD)'i konuk ettik. Etkinlik Chait'in "How the Human Brain Discovers Structure in Sound Sequences - Between Listening and Music"  isimli konuşmasıyla başladı ve ufak bir aranın ardından soru-cevap bölümüyle sona erdi. Bizi kırmayıp davetimizi kabul eden Dr. Chait'e ve konuşmayı dinleyen, soruları ve yorumlarıyla konuşmayı zenginleştiren katılımcılarımıza teşekkürler! 
 

cognitive webinar 2.jpg

COGNITIVE WEBINAR #3
Georg Northoff (PhD)

14 Ekim 2021, Perşembe, 17:00 (GMT +3) Zoom Room

Üçüncü Cognitive Webinar'da University of Ottawa'dan Georg Northoff'u dinledik. Bir nörobilimci, psikiyatrist ve filozof olan Northoff'un başlığı "The Brain and Its mind Temporo-Spatial Theory of Consciousness (TTC)"ydi. Kendi teorisini bilinç üzerine öne sürülmüş diğer teorilerle de karşılaştırarak ele alan Northoff, bilinçliliğin çevre-beyin etkileşiminden doğduğu fikrini açıkladı. Davetimizi geri çevirmeyip aramıza katılan Georg Northoff'a ve tüm katılımcılarımıza teşekkürler!